Laden Evenementen

Op deze kennismakingsdavond bieden we jullie 2 boeiende thema’s aan, gebracht door 2 boeiende dames.  

Deel 1Homeopatie – Veerle Jacobs

Homeopathie is ondertussen een gekende toepassing in het pakket van energetische geneeskunde. Iedereen heeft er al van gehoord en vele hebben het op een of andere manier al eens toegepast. 

Over die “ op een of andere manier” zou ik graag wat verduidelijking willen aanbieden na het kort kaderen van andere energetische behandelmethoden en van enkele basisprincipes zoals moedertinctuur, verdunningen, potenties, bloesenessenties enz

Christian Friedrich Samuel Hahnemann (Meissen, 10 april 1755 – Parijs, 2 juli 1843) Is de grondlegger van onze hedendaagse homeopathie. 

Maar gedurende de daaropvolgende 200 jaar zijn er veel verschillende manieren ontstaan om zijn homeopatisch principe toe te passen.  Elk met zijn voor- en nadelen. Men spreekt over een klinische homeopathie, een complexe homeopathie, een holistische homeopathie, isopathie, CEASE therapie, detox therapie enz

Deze doorgedreven toepassingen van de basisprincipes door Samuel Hahnemann vastgelegd in het Organon Loo zijn enerzijds ontstaan omdat onze manier van leven veel complexer is geworden dan ten tijde van Hahnemann en anderzijds omdat we nu meer inzichten hebben verkregen over de werking van het fysisch lichaam met zijn emotionele en mentale componenten, en met zijn spirituele ontwikkeling.

Deel 2 : De verborgen dynamiek van familieopstellingen. Werkt het evengoed met poppetjes?  – Nathalie eeckman

Veel van onze overtuigingen en weerstanden maar ook (diepe) psychische problemen vinden hun oorsprong in de familie waar we zijn opgegroeid en openbaren zich in onze huidige relaties. 

Bert Hellinger ontwikkelde de methode van “Familieopstellingen” waarbij de verstoorde verhoudingen binnen familieverbanden zichtbaar worden door de verborgen dynamiek van deze familiebanden in kaart te brengen. 

Bij een familieopstelling gaan we eerst op zoek naar markante feiten binnen de familielijn (faillissementen, zelfmoorden, ziektes, …). Daarna  worden familieleden opgesteld binnen een ruimte. Daardoor wordt een patroon zichtbaar waarin emotionele spanningsvelden binnen deze familierelaties zich aftekenen én voelbaar worden. Het verstoorde (onbewuste) patroon komt aan het licht waardoor de familie-orde hersteld kan worden en een proces van integratie en heling gestart kan worden. 

Familieopstellingen werken op een zeer subtiel niveau. Traditioneel worden familieopstellingen fysiek uitgevoerd met representanten. Door ons groeiende bewustzijn en intuïtieve vermogens, merk ik dat een individuele familieopstelling met poppetjes eveneens een zeer diepgaande en krachtige helende werking heeft. Ik gebruik hiervoor zelfgemaakte poppetjes in porselein.

In deze lezing wil ik graag mijn ervaringen hierover met jullie delen.   

Tekst Homeopathie

Locatie: Leefdaal, niet online

Begeleiding: Nathalie Eeckman en Veerle Jacobs

Datum: donderdag 15 januari 2026 – aanvang 20u / Inschrijven via de website.

Bijdrage: 15 €.

Ga naar de bovenkant